ICT Architect

Specialisme
ICT
Uren
36 uur per week
Startdatum
01-12-2025
Einddatum
31-12-2025
Locatie
Rotterdam
Over deze functie

ICT Architect - Stichting Albeda
Start z.s.m. t/m 31 december 2025
36 uur per week
Rotterdam


Algemeen
Albeda is als ROC voor het MBO een begrip in Rotterdam en omstreken, iets waar studenten en medewerkers enorm trots op zijn. Albeda wil de toon blijven zetten in het bieden van uitstekend en inspirerend onderwijs dat maximaal aansluit bij de behoefte in de samenleving, voor een beroep dat ertoe doet. In een tijd als deze speelt ICT hier een steeds belangrijkere rol in.


De ICT afdeling van Albeda opereert in een zeer dynamische omgeving die volop in ontwikkeling is en waar de ambities hoog zijn. Er wordt hard gewerkt aan professionalisering op het gebied van architectuur. De afdeling bestaat uit ongeveer 40 ICT-specialisten die samen de dienstverlening voor het Albeda verzorgen. De afdeling bedient rond 20.000 gebruikers, 7000 werkplekken verdeeld over +20 vestigingen in en rondom Rotterdam. Het ICT-landschap is primair gesitueerd in een eigen datacenter te Rotterdam. De omgeving is met name gebaseerd op diverse Microsoft technologieën zowel in het eigen datacenter als in de Cloud (Azure, Office365,…) De meest kritische bedrijfsvoerings- en onderwijstoepassingen draaien grotendeels in de Cloud. Daarnaast verzorgen we het beheer van ca. 300 applicaties voor het onderwijs en de ondersteunende diensten.


De afdeling ICT van Albeda is op zoek naar een Architect ICT. Voor deze vacature zoeken we iemand met kennis en ervaring in het vak van ICT architect op het gebied van infra, applicaties en ESB-koppelingen


Kern van de rol Architect
De architect is verantwoordelijk voor het vertalen van de (midden)-lange termijn visie van het onderwijs naar een visie op de ontwikkeling van het ICT-landschap en bijbehorende dienstverlening. Je stelt advies/besluitdocumenten op ten behoeve van vernieuwingen in de bedrijfsvoering. Je levert advies aan het management betreffende de bijdragen aan de jaarplannen en de architectuur-roadmap van de ICT-afdeling. Tevens heb je als architect regelmatig overleg met de directeur ICT om de visie en ontwikkelingen door te spreken.


Wat ga je doen
Het vervullen van de rol van ICT architect doe je op basis van een grondig inzicht in de belangrijkste technologieën en hun samenhang in de ICT dienstverlening waarmee het onderwijs wordt ondersteund. Je bent verantwoordelijk voor de vertaling van functionele en technische behoeften van de business naar de benodigde ICT-voorzieningen/diensten. Je zorgt ervoor dat de oplossingen voldoen aan de basisvereisten en -normen alvorens ze worden geïntegreerd in de bedrijfsomgeving. Je stelt impact analyses op, ontwerpt, implementeert en coördineert de uitvoering van aanpassingen. Je treedt op als eerste aanspreekpunt voor teamcoördinatoren, projectleiders en leveranciers: je hebt de inhoudelijke regieverantwoordelijkheid over de techniek/architectuur in projecten. Daarnaast werk je nauw samen met andere expertises binnen en buiten de ICT-afdeling.


Functie-eisen
Je hebt een HBO/WO werk- en denkniveau.
Je hebt tenminste 5 jaar werkervaring op het gebied van IT architectuur binnen grote organisaties
Het bezit van TOGAF en/of Archimate certificeringen is een pre
Je bent communicatief (van werkvloer tot directie) zeer vaardig, zowel mondeling als schriftelijk.
Je bent aantoonbaar effectief in het (beg)leiden van multifunctionele teams.
Je bent technisch breed onderlegd met aantoonbare ervaring op het gebied van netwerken, systemen, dataopslag, databases, middleware (koppelingen / service bussen), applicaties, beveiliging, (X)aaS cloud-voorzieningen e.d.
Je gaat voor het resultaat.
Je bent service- en oplossingsgericht (klanttevredenheid op 1!).

Solliciteer met CV Solliciteer zonder CV

Vragen over onze vacatures?

Neem gerust contact op met onze collega's van recruitment!